Temel Kotil’e Mektup
Yaklaşık 3 senedir sık şekilde Avrupa hava trafiğinde bir koltuğa sahibim. Uçak yolculuklarını seviyorum, özellikle yerim konforlu ve lezzetli bir yemek önerilir ise, uçuşlarda en sevdiğim anlar türbülans zamanları, alçak hava basıncına mazur kalan bölgelerde özellikle, sevmediğim şey ise uçağın yere çarpar gibi inmesi sonra sağa sola yalpalaması.

Herneyse Temel Bey şimdi siz merak ediyorsunuzdur, bu ne biçim mektup diye, o zaman şöyle anlatayım: şu an Esenboğa Havalimanında sınırlı internet bağlantım ile yazıyorum bu yazıyı, aslında uçakta olmam gerekiyordu hatta bırakın Ankara’yı İstanbul semalarında boğazı seyrediyor olmalıydım. Ama değilim çünkü uçak yine rötar yaptı. Tam 1 saat 20 dakika, birden bire 11:15 uçağı oldu 12:35, Frankfurt’a planlanan varış 15:10’lara kadar sarktı.
Ben deniz Türk Hava Yolları ve alt şirketleri haricinde bir çok Avrupa bazlı havayolu firması ile de uçuşlarımı sürdüyorum. Siz hangi havayolları ile uçuyorsunuz? Sadece THY mi yoksa? Sizin uçaklarınız da rötar yapar mı? Soruyu değiştiriyorum, havalimanında beklerken sizinde uçaklarınız rötar yapar mı? tarifeli uçaklarınız hani.. yoksa siz uçaklara rötar yaptırtan insanlardan mısınız? Umarım değilsinizdir.

Kendi problemlerimden bahsetmeden önce size söylemek istediğim başka şeyler de var onlardan bahsedeyim. Bıyıklarınıza tüm Türkiye gibi ben de hayranım, sonuna kadar arkanızdayım sizi destekliyorum. İsterseniz kesin o bıyıkları! İçinci olarak terlikleriniz, gerçekten onlarada bayılıyorum.
THY’ye dönelim. Yukarıda söylemiştim ya, birçok havayolu ile seyahat ediyorum diye, ilginçtir, bugüne kadar havaşartlarının elverişsizliği dışında nedenlerde rötar yapan tek firma özelliğine sahip THY. Bir sorumsuz anlayıştan mı kaynaklıdır acaba? Bir iki kişinin işi midir sizce? Öyle olsaydı 1-2 sefer olur sonra düzelirdi. Ama ne mümkün, durmadan rötar durmadan arıza, aksaklık! Bence bu sizin ve size bağlı olan yönetimle ilgilidir, THY’den şüpheliyim. Anadolu Jet’se tam bir katastrof!

Sizden ricam, artık bu işi bırakın, arkadaşlarınız ile birlikte gidin uzun bira tatile çıkın arap yarımadasında mümkünse! Mümkün müdür?Join the Conversation

1 Comment

  1. Uçak toplam 2 saatten fazla rötar yaptı. Tüm bağlantıları kaçırdım. Anadolu Jet’in kapısını çalacağım haberiniz olsun. Sonra şaşırtmayım sizleri..

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.