VisBi diyelim.

Heidelberg varış sabah saat 8:44. Kayıtlar 9:00 ile 10:00 arasında. En önce kayıt yaptıranlardan biriydim. Kayıt yapan bayanlardan iki tanesi adımı söylemekte zorlandılar. Kayıt gerçekleşti, bavullar bırakıldı. Çay aldım kendime içiyorum. Elimde konferans programı bir yandan da onu gözden geçiyorum. Makale sayısı 10-15 olsun, 90 tanede poster var diyelim, ya da şöyle yapalım bu yazıyı şimdilik burda bırakıyorum.

Tekrar başladım.

Gece boyu susuz kaldım. 🙂

İkinci günden devam edelim, sabah kahvaltı hemen peşinden üç sunum izledim, kahve ve sonra iki tane daha gerçekten ilginç şeyler vardı, özellikle ilgili çok iyidi benim açımdan. Komik birkaç an oldu, güldük. Hiro Nakamura’da buradaydı posteri varmış. Peşinden öğlen yemeği yendi. Çay, kahve, kola içildi.

Artık öğleden sonra genelde uykum geliyor, izliyorum ama arasıra kopmalar olmuyor değil. Koltukları çok rahat yapmışlar, kestirenler oluyor etrafta ben saygısızlık olur düşüncesiyle gözlerimi kocaman açıyorum. Detecting Missasemblies Using Mate Pairs on board saat 16:04 şimdi bitti, bir kaç soru soracağım.

Bugünde üçüncü gün, artık workshop bitti sayılır, biraz başım ağrıyor, yoruldum hatta. Novalgin aldım, bu ilacıda içme falan derler ama bana iyi geliyor diye geleneği devam ettiriyorum.

Bugün sabah checkout yapıp da geldim. Komik de bir olay oldu ama sonra yazarım. 🙂 Herneyse acaba bir gün daha mı kalsam diyordum. Heidelberg’te ama gezmeye hiç halim yok. Evime dönüp, ev kedisi olayım diyorum. Artık şehrin resimlerinede internetten bakarım.

Bu şehir çok ünlü, Amerika’lı turistlerin bir numaralı seçimi Heidelberg, bende akşamları gezerken bir hayli turistik olduğuna şahit oldum. Şansa bak 3 gündür hava süper ve biz bu binanın içine hapsolmuş haldeyiz.

Saat 5te çıkıp tren istasyonuna gidicez ordan da ver elini Stuttgart, Tübingen. IC ile yolculuk rahat oluyor. Yemeği nerde yesek acaba şimdi onu tartışma konusu yapacağım.

Bu arada bu etkinlikteki tek Türk olarak da kayıtlara geçtim. EMBL European Molecular Biology Laboratory malesef Türkiye hiç bir bağ kurmamış. Dünyanın her yerinden insanlar gelmiş. Umarım bizim ülkeden katılım ilerleyen senelerde artar. Bu arada içinde bulunduğumuz bina DNA sarmalı şeklinde; içi A,T,C ve G’ler ile dolu..

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.