CES 2013 en sıcak ürünü Yotaphone

Seçildi.. Neden mi? çünkü kimsenin düşünmediği ya da düşünüpte gerçekleştirmediği birşeyi hayata geçirdikleri için. Yotaphone bir telefon, şekli günümüz akıllı telefonları gibi. Ancak onu özgün kılan özelliği çift ekrana sahip olması. Yani alışılagelmiş telefonlardaki bir tarafı ekran diğer tarafı boş yüzey üzerine logo gibi değil.

İki ekran, ekranlardan biri renkli LCD tıpkı sizin telefonlarınızdaki gibi diğer yüzeyi ise e-Ink yani eBookların ekranları gibi. Bilmiyorum biliyor musun ama bir eBook haftalar hatta aylara varan pil ömrüne sahip olabiliyor. Ancak en iyi LCD tablet bugünlerde maksimum 10-15 saat arasında pil ömrüne sahip.

e-Ink teknolojisine sahip ekranlar çok az enerjiye ihtiyaç duyuyor, genelde enerji harcaması ekran değişirken gerçekleşiyor, örneğin sayfayı çevirdiğiniz zaman.

Yotaphone e-Ink ekranını kitap okumak istediğinizde LCD ekrana kıyasla daha rahat kullanacaksınız. Gözleriniz yorulmayacak. Telefonu kullanmadığınız zamanlarda ise bu e-Ink ekran size ilgili uyarıları görüntülemek için kullanılacak, örneğin telefonuza gelen çağrılar ya da mesajlar gibi.

Merakla bekliyorum, Yotaphone’u..

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.